• Bize Ulaşın
    0312 321 01 04
  • Serhat Mah. 2283. Cad.
    No:83 Yenimahalle/Ankara
  • Pazartesi - Cumartesi
    09.00am - 18.00pm
Cam balkon sistemleri Ankara ilinde yaygın olarak kullanılan mimari unsurların başında gelir. 1991 yılında hayatımıza giren bu sistemler gerek sağladığı konfor gerekse de kullanım avantajları nedeni ile giderek yaygınlaştırmıştır. Her yapıya uygun tasarımları bulunması yanında Ankara cam balkon fiyatları uygun olması diğer avantajları arasında yer alır. 
 

Cam Balkon Sistemleri Nelerdir?

Ankara cam balkon firmaları tarafından hayata geçirilen sistemler özelliklerine göre çeşitlere ayrılır. 
1- Katlanır Cam Balkon
2- Sürgülü Cam Balkon
3- Otomatik Cam Balkon
 

Ankara Katlanır Cam Balkon Fiyatları

Raylar üzerinde harekete belli sayıdaki cam panellerin birbiri üzerine katlanarak kapanıp açılması ile çalışmaktadır. Isıcamlı özelliği kazandırılarak kış aylarında tasarruf sağladığı gibi renkli camlara da sahip olabilir. Kolay kullanımı yanında bakımı ve temizliği de oldukça basittir. Yapıların estetiğine katkı vermekle birlikte ilk kullanılan sistemler arasında yer alır. 
 

Ankara Sürgülü Cam Balkon Fiyatları

Sürgülü sistemler gibi kullanımı eskilere dayanan sürgülü cam balkon raylar üzerinde hareket eden cam panellerin sağa sola hareket etmesi ile açılır ve kapanır. Panelleri harekete geçiren alt ve üst kısımlarındaki bilyelerdir. 500 kg kadar darbe gücüne dayanıklı temperli camlara sahip olması yanında bu camlar 8 ya da 10 mm kalınlığında olabilir. Paslanma ve oksitlenme yapmayan malzemelerden üretilmesi uzun yıllar güvenle kullanımını sağlar. Aralarında yer alan şeffaf contalar yağmur gibi etkenlerden koruma sağlarken bu contalar aynı zamanda silikonlu özelliğine sahiptir. Eşikli ve eşiksiz şeklinde 2 çeşide sahiptir. 
 

Ankara Otomatik Cam Balkon Fiyatları

Bir diğer adı hareketli küpeşte olan bu sistemler giyotin cam balkon tasarımlar olarak da bilinmektedir. Genellikle uzaktan kumanda ile çalıştırılsa da manuel olarak kullanımı yapılabilir. Düğün salonlarından stadyumlara kadar geniş bir kullanım alanı olan Ankara otomatik cam balkon sistemleri son derece güvenlidir. Çocuk kilidi başta olmak üzere üst düzey güvenli olması aynı zamanda hırsızlık gibi durumlara karşı koruma sağlar. Otomatik cam balkon sistemleri fiyatları m2 üzerinden hesaplanarak montajı yapılacak alanın büyüklüğüne göre değişebilir. Ayrıca sistemlerde kayış ya da zincir tercihi olması da maliyeti etkilemesi nedeni ile fiyatları değiştirir.