• Bize Ulaşın
    0312 321 01 04
  • Serhat Mah. 2283. Cad.
    No:83 Yenimahalle/Ankara
  • Pazartesi - Cumartesi
    09.00am - 18.00pm

Cam Balkon Ayarları Nasıl Yapılır?

 
Cam Balkon konforlu yaşam alanları oluşturmaktadır, sabit ve hareketli Pek çok parçalardan oluşmaktadır. Balkon camlarında genellik ile, temperli ısıl işleme tabii tutulmakta camlar kullanılmaktadır. Temperli camlara ısıl işlem sonraları, kesme ve şekillendirme işlemleri uygulanamamaktadır. Montaj öncesi alınmakta olan ölçüler önemli olmaktadır. Cam balkon ayarları nasıl yapılmaktadır? Sorusuna cevap vermemiz için, ayarlanabilir parçalarının bilinmesi gerekmektedir. Cam balkon bileşenlerinden olabilen, çerçeve profilinin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Kullanılmakta olan profil çeşitlerinden bazıları şunlardır;
Pres alüminyum profilleri.
Beyaz alüminyum profilleri.
Renkli alüminyum profilleri.
Eloksal alüminyum profilleri.
Bronz alüminyum profilleri.
Ahşap desenli alüminyum profilleri.
Fitilli eloksal alüminyum profilleri.
Fitilli bronz alüminyum profilleri.
Açılabilir cam balkonlarda kullanılmakta olan malzemelerinin kaliteli olmaları, ayarlarının daha kolay yapılmalarının ve uzun süre arzulanmakta olan ayarlarda kalmasına yardımcı olmaktadır.
 

Cam Balkon Tekerlek Ayarları

 
Cam balkon da her bir cam kanatta, iki altta, iki üstte olmak üzere, toplam 4 teker bulunmaktadır. Özellikleri itibariyle rulmanlı olabilen tekerler, cam kanatların hareketliliklerini sağlamaktadır. Aynı zamanlarda camın, çerçevelere tutunması için gerekli olmaktadır. Tekerlerin kullanılmakta alüminyum çerçeve içerisinde, rahat hareket etmesi önemli olmaktadır. Tekerlerde bulunmakta olan ayar cıvataları, kolayca ayarlanmasını sağlamaktadır.
 

Cam Balkon Fitil Ayarları

 
Cam balkonlarda değişmekte olan aparatları arasında yer almakta olan cam fitilleri, sesleri, tozları, hava akımını engellemekte olan aparat olmaktadır. Cam kanatların yan yüzeyinde bulunmakta. Fitiller camın özelliklerini göre seçilmesi gerekmektedir. Camın kapanmasına engel olmayacak şekillerde ve yeterli düzeylerde yalıtımı sağlayabilecek şekillerde konumlanmasına dikkat edilmektedir.

 

Cam Balkon Stop Ayarı

 
Cam Balkon stop aparatı camların katlanma noktasında yer almaktadır. Stop yuvası yukarıdan ve aşağılardan, iç kısma ve ana çerçeveye sabitlenmektedir. Aparat karşılıkları cam kanat çerçevesine sabitlenmektedir. Stop açma zinciri ya da mekanizması, stop aparatı kapalı konumdayken sabitlenmektedir. Çok gergin ya da çok gevşek olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Cam Balkon Çıkış Ağız Plastiği Ayarı

 
Cam balkon da Cam katlama bölümlerinde, altta ve üstte olmak üzerine, iki adet plastik yuvadan oluşmaktadır. Ana çerçeveye tutturulmakta olan plastik aksamlar, zamanla özelliklerini yitirmektedir. Değişimi ve ayarlanması kolay olmaktadır. Cam kanatların hareketini engellemeyecek şekillerde ayarlanması gerekmektedir.