• Bize Ulaşın
    0312 321 01 04
  • Serhat Mah. 2283. Cad.
    No:83 Yenimahalle/Ankara
  • Pazartesi - Cumartesi
    09.00am - 18.00pm

Cam Balkon Fiyatları Nelere Göre Değişmektedir?

Eğer mevcuttaki alanlarınızın için cam balkon yaptırmalara karar verdi iseniz Cam Balkon Fiyatları araştırmaya başlamışsınızdır. Firmaları aralarında fiyatlar konularında belirli bir standardı bulmanız kolay olmamaktadır.

Cam Balkon Fiyatları konusunda genel de üretici olmayan pek çok firma malzeme bütününü ya da bir kısmını üreticiden temin etmiş olduğu için üstüne koyarak sizlere toptan fiyat vermekte. Bu durumlar da sizler araştırmalarınızda üretici şirket bularak hem daha kaliteli hem de daha uygun Cam Balkon Fiyatları bulmuş olabilmektesiniz.

İlk bakışlar da her Cam balkon uygulayıcısının aynı sistemlerinin yaptığını ve farklı fiyat talep ettiğini düşünebilmektesiniz fakat bunda ciddi şekillerde yanılabilirsiniz. Kullanılmakta olan malzeme cinsi ve kalitesi bu fiyatların belirlenmesinde etkin rolü bulunmaktadır. Örnek vermemiz gerekir ise sistem içinde kullanılmakta olan profiller, aksesuarlar dayanıksız ve et kalınlıkları çok düşük tercih edildikten sonra fiyat da buna paralel düşürülmekte.

İlk andan itibaren sizlere Cam Balkon Fiyatları cazip gibi gelmiş olsa bile de zaman içerisinde oksitlenme, paslanmanın ve darbelere maruz kaldığı zaman sorunlar yaşanabilmekte. Kullanılmakta olan sistemdeki cam kalınlığında fiyata etki edebilmekte. Sürgülü cam balkon Eşikli mi olacağı eşiksiz bir sistem mi yaptıracağınızda detay olarak önemli olmaktadır.

Cam Balkon Fiyatları ve Sistemlerinin Özellikleri

Sistemler de 4 +22 + 4 mm temperli ısı cam kullanılmaktadır.

Çift rulmanlı metal tekerlere sahiptir.

Kasa profili kalınlığı 3.2 mm dir.

Cam kanatlarının etrafları alüminyum çerçeveyle kaplı olmaktadır.

Toz sızıntılarına karşı kıl fitilli yalıtım bulunmaktadır.

Su ve ses sızıntılarına karşı conta yalıtımları.

Kullanılan alüminyumlar hurda içermemekte.

Pimli çocuk kilitleri.

Cam kanatlarını sabitleyebilme özellikleri.

%95 su sızdırmaz özellikli olmaktadır.

İç ve dış mekanın silikonize mastik yalıtımı yapılmaktadır.

Cam Balkon Metrekare Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Şirketimizi arayarak ve ya ziyaret ederekten alacağınız metrekare fiyatlarının cam balkonun şekillerine göre değişiklik gösterecek. Çok farklı modellerde cam balkonlar üretilebildiği için fiyatlar da oldukça değişken olmaktadır.

Cam balkonlarda kullanılabilecek olan camın özellikleri de önem taşımaktadır. Isıcam teknolojisinden faydalanmak istiyorsanız almakta olacağınız fiyatlar biraz yüksek çıkabilir. Ancak yalnızca temperli cam tercihi sizin için yeterli ise ankara cam balkon fiyatları daha düşük seviyelerde olacak.

Cam balkonların alüminyum kısımları da fiyatlar üzerlerinde etkili olmaktadır. Tercih edilen modeller arasında karşılaştırma yapıldığında kullanılan alüminyum miktarı çok farklı düzeylerde olabilir. Bu nedenle de alüminyumun fiyatının da hesaplanması ve toplam fiyata eklenmesi gerekmektedir.

Son olarak da cam balkonlarınızda kullanılacak olmakta olan tekerlekler ve diğer aksamların hesabı yapılmaktadır. Tercih edilen cam balkona göre kullanılmakta olan düzeneklerin sayıları da değişir. Bu da fiyatlar da artmalara ve azalmalara neden olacaktırr.