• Bize Ulaşın
    0312 321 01 04
  • Serhat Mah. 2283. Cad.
    No:83 Yenimahalle/Ankara
  • Pazartesi - Cumartesi
    09.00am - 18.00pm

Cam Balkon Fiyatları Neye Göre Belirlenir

Cam balkon fiyatları nın, cambalkon yaptırtmadan önce , kullanıcılar için önemli olan bir seçim kriterdir. Cam balkon da genellik ile metrekare olarak fiyatlandırılması söz konusudur. Balkonların toplam uzunlukları ile yükseklikleri çarpılaraktan toplam olan cam balkon metrekaresi elde edilmektedir. Bu metrekareyle cam balkonun m2 fiyatı çarpıldıktan sonra toplam cam balkon fiyatları bulunmaktadır. Fakat bu hesabın, cam balkon fiyatlarını bulmak için yeterli olmamaktadır.

Çoğu kişinin bildiği üzere cam balkonların hem estetik hem de ise kullanımlarının kolaylığından dolayısı ise son yıllarda yükselmekte olan bir trendle kullanılmaya başlamaktadır. Her ne kadar ismi cam balkon da olsa kısa sürelerde çok yaygın bir kullanım alanına yayılmakta.

Sonuç olarak, balkon görülildükten sonra, imalatının ve montajında ihtiyaç duyulan malzemeler tespit edilip, kullanıcıların beklentileri ve ihtiyaçlarının göz önünde tutularak cam balkon fiyatları bu şekilde hesaplanması lazımdır. Sadece cam balkon m2 fiyatları üzerinden hareket edilmemesi gerekir. Balkonun şekilleri, yapısı gereğince ihtiyaç duyulabilecek zorunlu ek malzemeler belli olmalı. Bunun yanı sıra ise opsiyonel olan perde profilleri, alüminyum fitili gibi ek malzemeler de cam balkon fiyatlarını etkileyen faktörlerdendir.

Öncelikli olaraktan şirket cam balkonun yapılmakta olan yerlerde bir keşif yapması kesinlikle gerekir. İhtiyaç duyulabilecek zorunlu ve opsiyonel ek malzemelerin belirlenmesi gerekir, kullanıcı ihtiyaçları ve talepleri de alınaraktan cam balkon fiyatı verilmesi gerekir. Sadece metrekare yollarıyla yapılan fiyatlandırma yeterli olamaz.

Cam Balkon Fiyatları ve Türleri Nelerdir?

Cam Balkon Kullanıcıların cam balkon ürünlerinin hangilerini seçmiş olduğu da fiyatlandırma da önemli bir etken olmaktadır. Katlanır cam balkonlar, sürme cam balkonlar, ısıcamlı cam balkonlar vb. öncelik ile hangi tür bir cam balkon olduğuna karar vermeniz gereklidir. Her biri aralarında fiyatlandırmalar da farklılıklar söz konusu olur. Bunun için uzman ve yetkili cam balkon şirketi ile görüşülmesi gerekir, yerinde keşifle en doğru cam balkon seçenekleri bulunmalı ve son olarak ona göre fiyatlandırma yapılması gereklidir.

Cam Balkon Fiyatları ve Özellikleri Nelerdir?

Cam Balkon Paslanmaz lık konusunda en iyisidir, sürekli dış ortamda, yağmurlara, karlara maruz kalmakta olan cam balkon için oldukça önemli bir unsur olmaktadır. Tekerleklerinin içindeki rulmanlar standart rulmanken, içindeki mil paslanmaz oldukları için tekerleklern paslanmaz olarak da satılabilmekte. Buna da özen gösterilmesi gereklidir. Paslanmaz malzemeler ile standart malzemeler arasında fiyat farkı olmaktadır. Cam balkonda kullanılmakta olan plastik malzemeler de fiyatı belirleyen başkaca unsurlardan olmaktadır. UV dayanımının olup olmaması da önem taşımaktadır. Çünkü kimisi plastik malzemeler ile güneş ışını ve ısısı ile şekil değiştirip kullanılamaz bir hale gelmektedir.