• Bize Ulaşın
  0312 321 01 04
 • Serhat Mah. 2283. Cad.
  No:83 Yenimahalle/Ankara
 • Pazartesi - Cumartesi
  09.00am - 18.00pm

Cam Balkon Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

Cam balkon fiyatları, cam balkon yaptırmadan önce, kullanıcılarımız için önemli olan bir seçim kriteri olmaktadır. Cam balkon da genellikle metrekare olaraktan fiyatlandırılması söz konusu olmaktadır. Balkonların toplam uzunluklarıyla yükseklikleri çarpılaraktan toplam olan cam balkon metrekaresi elde edilmekte. Cam balkonların birim satış fiyatları m2 türünden hesaplanmakta. M2 ise bir alan ölçüm birimi olmaktadır. Kısacası cam balkon sistemi bir alanı kaplamaktadır. Kapladığı alana göre de fiyatı belirlenmektedir. Bu alanlarda genişliklerin ve yüksekliklerin birbiri ile çarpılmasıyla elde edilmektedir.

Balkonlar genelde toplamda 2 adet cephesi bulunmakta yani balkon "L" şeklindedir. Bu durumlarda cam balkon metrekaresi hesaplamamız için cephelerin uzunluklarını santimetre cinslerinden topluyoruz ve bulduğumuz bu toplamı yükseklikle yine tabi ki santimetre cinsinden çarpmaktayız. En sonunda da bulduğumuz sonucu 10.000'e bölüp bulabiliriz.

Cam Balkon Fiyatları ve Cam Özellikleri Nelerdir?

 • Cam balkon sistemlerinde cam çeşitleri kalınlıkları ve renkleri faktörlerine göre ayrılmakta.
 • Kalınlık olarak cam balkon sistemlerimiz iyi çalışması için idealdir.
 • Cam kalınlıkları 8mm ve 10mm olmaktadır.
 • Bu camların özellik ile temperli cam olması gerekmekte.
 • Temperli camlar 700 derece ısıda ısıtıldıktan sonra da ani soğutma ve şoklama şeklinde teknikleriyle üretildikten sonra özel kalite testlerinden geçirilmektedir.

Temperli camların en önemli özellikleri düz camlara karşı darbelere 5 kat daha fazla dayanıklı olmalarıdır. Bu dayanıklılıktan kaynaklı olarak temperlenmekte olan bir cam kırıldığında sadece çatlamaktadır ve ufak parçalar halinde dökülmektedirler, düz camlardaki gibi kırılma ve geniş parçalara bölünmediği için cam patlamaları ve camdan kaynaklı yaralanma risklerinin ortadan kaldırmaktadır.

Cam balkon sistemlerinde özellik ile kullanılmakta olan renk seçeneklerine baktığımızda, günümüz mimarisine en yakın olaraktan şeffaf ve füme renkler tercih edilmekte. Bu iki ana tercih renk haricinde bronz ve yeşil renklerin seçeneklerinde cam balkon araştırılmakta olan müşterilere sunulmaktadır.

Cam seçiminde camın kalınlıkları, renkleri ve temperlenmiş olması haricinde bir diğer önemli husus camın menşeisi olmaktadır. Ülkemizde Şişecam gibi ana üreticiler taraflarından temin edilmekte olan camları kullanmak her zaman daha sağlıklı sonuçlar vermekte.