• Bize Ulaşın
    0312 321 01 04
  • Serhat Mah. 2283. Cad.
    No:83 Yenimahalle/Ankara
  • Pazartesi - Cumartesi
    09.00am - 18.00pm

Cam Balkon Fiyatlarını Neler Etkiler?

Cam balkon fiyatları balkon yaptırmadan önce, kullanıcılar için önemli bir seçim kriteri olmaktadır. Cam balkon genellik ile metrekare olarak fiyatlandırılmaktadır. Balkonun toplam uzunluğuyla yükseklikleri çarpılarak toplam metrekaresi elde edilmektedir. Bu metrekareyle cam balkon metrekare fiyatı çarpılarak toplam cam balkon fiyatı bulunmaktadır. Ancak bu hesap da, cam balkon fiyatlarını bulmak için yeterli değildir. Balkonun şekilleri ve yapıları gereği balkonda kullanılması zorunlu ek malzemelerin, opsiyonel olaraktan sunulabilen perde profilleri, alüminyum fitil gibi ek malzemeleriin cam balkon fiyatları hesaplanırken dikkate alınması gerektir. Sonuç olaraktan, balkon görülüp, imalat ve montajlar da ihtiyaç duyulmakta olan malzemeler tespit edildikten sonra, kullanıcıların beklenti ve ihtiyaçları göz önünde tutularaktan cam balkon fiyatları hesaplanması gerekmektedir.

Cam balkon fiyatları etkilemekte olan unsurlardan bir tanesi de cam olmaktadır. Cam “Şişecam” yetkililerin satıcılarından temin edilmeleri gerekmektedir. Piyasalar da, “ithal cam” adı altında olan nereden gelmiş olduğu belli olmayan ve kalitesiz camlar bulunmakta. Bunları kullanabilen şirketler, cam balkon fiyatlarını daha düşük verebilmekte. Camla ilgili bir diğer etmen de, cam seçimi olmaktadır. Renkli cam kullanılması isteniyor ise öncelik ile şirketin bu camı, füme, mavi, bronz, reflekte gibi temin edip edemediği sorulması gerekmektedir.

Cam Balkonda Ekstra Malzeme Kullanımı

Cam balkon sisteminin sorunsuz çalışabilmesi için sistemlerin tamamı ile yatay eksende 180 derece ve dikey eksende 90 derecelik açılarda konumlanması gerekmekte. Cam balkon sistemi eğilip bükülemez ve bir bütün olarak imal edilmekte. Bu neden ile balkonunuzda sistemin terazisine uymayan bir bölüm var ise buralar ekstra malzemelerle sisteme uygun hale getirilmekte. Bu işlemler de genellik ile alüminyum kutular ile çözülmekte.

Cam Balkon Fiyatları Fiyat Kalite

Cam balkon fiyatları performansıyla ilgili her türlü sorunuzun cevabı için iletişim bilgilerimizden bize ulaşaraktan sorabilmektesiniz. Uzman ekibimiz bu konular da sizlere ellerinden geldiğince yardımcı olabilecek ve en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlar ile buluşturmak için ellerinden geleni yapacaklar. Cam balkon metrekare fiyatlarının kullanılmakta olan malzemeye göre değişiklik gösterdiğini unutmayınız ve bu hizmetleri satın alırken fiyat kalite performansını kesinlik ile göz ardı etmeyiniz.