• Bize Ulaşın
    0312 321 01 04
  • Serhat Mah. 2283. Cad.
    No:83 Yenimahalle/Ankara
  • Pazartesi - Cumartesi
    09.00am - 18.00pm

Cam Balkon Katlanır Modeli Nedir?

Cam Balkon Katlanır olan modeli geleneksel camların artık yerlerine daha modern ve kullanışlı sistemlere bıraktığı günümüzde pek çok tercih edilmekte olan sistemlerden birisi olmaktadır. Katlanır cam balkonlar hemen hemen her balkon çeşidine uymakta. Bu balkonların en temel özelliği başka olan cam balkonlardan farklı olarak tüm camların katlanması özelliğidir. Bu sistemde özel olaraktan hazırlanmakta olan ray üzerinde yer almakta olan camlar istediğiniz köşelerde toplanarak sizleri balkonunuzda rahat ve geniş bir kullanım alanı sunmaktadır. Geleneksel camlara göre daha az yer kaplamakta olan bu cam balkonlar sizlerin doğa ve manzarayla etkileşimini artırmakla birlikte bu sistemler evinizi ve balkonlarınızı şık ve harika bir görünüme kavuşturacaktır.

Cam Balkon Sürgülü Modeli Nedir?

Cam balkon katlanır evlerimize ile balkonlarımıza trend görünümler sağlamaktadır bir diğeri olan cam balkon modelimizse sürgülü cam balkon sistemleri. Bu sistem doğrusal olarak çalıştığı için katlanır cam balkon gibi her balkon çeşitlerine uymasa da yine de çok fazla kullanım alanları mevcut olmaktadır. Katlanır sistemlerden farklı olaraktan her cam için hazırlanmakta olan ray sistemi mevcut olmaktadır. Camlar bu raylar üzerinde sürüklenerekten diğer camlar ile birleştirilir ve tek bir camın yer almış olduğu alan kadar sabit kalmaktadır. Bu sistemde balkon tamamen açık hale getirileyemeyen ama balkon içine açılmadığı için sizlere yine de rahat ve ferah kullanım alanları sunabilecektir.

Cam Balkon Sistemleri Tek Camlı ve Isıcamlı

Cam balkon katlanır ülkemizde de çok tercih edilmekte olan modellerden birisi olan tek camlı balkon sisteminde kullanılmakta olan cam 8mm veya 10mm kalınlığa sahip temperli veya lamine cam olmaktadır.

Isıcamlı Balkon Sistemiyse iki ya da daha fazla camın uygun koşullarda bir araya getirilmesi ile oluşturulmakta olan tek cama göre daha fazla izolasyon sağlayan bir sistem olmaktadır.

Cam Balkon katlanır olan modeli ve Cam Balkon sürgülü olan modellerinde isteğinize göre hem ısıcam hem de tek cam kullanılabilmektedir. Eğer cam balkon sistemlerinde maksimum yalıtım hedefleniyorsa sizlere tavsiyemiz ısıcamlı sistemi kullanmanızdır.

Cam Balkon Nasıl Kullanılır

Cam balkon katlanır 50 ile 60 cm genişliğinde camlardan oluşmaktadır. Bu camlara cam kanadı ismi verilmektedir. Her bir cam kanadı 30-35 kg ağırlığında olmaktadır. Cam kanatları yukarıda 2 aşağıda 2 adet olmak üzere 4 adet teker üzerinde hareket etmektedirler. Eğer cam kanatlarının kolayca hareketlerini ettirmek istiyorsanız kullanılmakta olan tekerler ülker slider cam balkon tekerleri olması gerekmektedir. Çünkü bu tekerler o kadar müthiştir ki tek bir parmakla cam kanadı ileri geri hareket ettirmek mümkün olmaktadır.

Her bir cam kanadı ya sol ya da sağ tarafa hareket edebilecektir. Öncelik ile zincirli ve kilitli cam kanadını açarak ilk işlemi gerçekleştiriniz. Sonra yapmanız gereken yanında bulunmakta olan cam kanatlarını açılış yönü ne tarafsa o yöne doğru sürüklemek cam kanadı sona geldiğinde kendinize doğru çekiniz böylelikle camları tek tek açmış olabileceksiniz.