• Bize Ulaşın
    0312 321 01 04
  • Serhat Mah. 2283. Cad.
    No:83 Yenimahalle/Ankara
  • Pazartesi - Cumartesi
    09.00am - 18.00pm

Cam Balkon Perdesi

Cam balkon perdesi, hoş görüntüsü ve montaj avantajı ile her türlü pencere sistemlerinde sıklık ile ve sevilerek tercih edilmektedir. Pencerenin veya alüminyum profilin üzerlerine vidalanan veya yapıştırılmakta olan bu sistemlerin, fazla alan kaplamadığı için ergonomik bir yapıya sahip olmaktadır. Yukarıdan aşağı ve aynı şekilde tam tersi çift taraflı açıldıktan sonra kapanabilir ve istenilmekte olan oranda ışık mekana yayılabilmektedir. Cam balkonlar için ideal perde sistemleri olmaktadır. Böyle olmasına karşın sadece cam balkonlarda değil normal pencere sistemlerinde de sıklık ile tercih edilmektedir. Ürünlerimiz yerli üretim olmaktadır. Ek olaraktan, insanlar taraflarından sıklık ile karıştırılmakta olan plise perdelerin, aslında perde çeşidi değildir, Plicell cam balkon perdesi üreticisi olan başka bir markaya ait isim olmaktadır.

Cam Balkon Perdesi Modelleri

Cam balkon perde kataloglarında her kullanım şekillerine uygun bir sürü perde çeşidi bulunmakta. İçerikleri göstermemekte olan ve mekana ışık yaymamakta olan tam karartma cam balkon perdesi, ışıkları %80 oranlarında mekana yaymakta olan yarı karartma, tül, sade, baskılı ve başka türlü değişik kumaş desenleri ile alıcıya bir sürü seçenek sunmaktadır. Bu modellere ek olaraktan, hem tül hem de kumaşın aynı mekanizmada birlikte kullanılmış olan Gece Gündüz plise perde modelleri bulunmaktadır.

Cam balkon perdelerinin temizliklerinin de diğer her şey gibi çok kolay olmaları plise perdelerinin son günlerde öne çıkarmakta. Kolay mekanizması sayelerinde yerlerinden kolayca çıkarılıp su dolu bir leğende hafif kimyasalla ile yıkanabilmektedir. Tercihlerinize göre nemli bir bez ya da süngerle de gün içerisinde tozu alınabilmektedir. Katlamalı ve sürgülü cam perde bir çok tercih edilmekte olan modeller arasında yer almakta.

Cam Balkon Perdesi Montajı

Cam balkon perdesi ölçülerinin doğru alındığı ve ona göre üretilmiş olan plise perdelerinin montaj anlarında sorunsuz şekillerde monte edilebilmektedir. Buna göre doğru ölçü alınabilme adına çektiğimiz ölçü alımları videolarını ziyaret edebilme imkanına ulaşabilirsiniz. Cam kısmın en ve boy ölçüleri her pencere sistemleri için plise perde yaptırmaya yeterli olmaktadır. Önemli olan yalnızca cam balkon sistemlerinde sabit cam panellerin açılıp kapandığı zamanlar da plise perdenin sıkışmaması ve sistemin aksaması engellemek için enlerinden 1,5-2 cm kısılması önerilmektedir. Balkon plise perdelerinin için diğer raylı camların ölçüsü direkt yazılması gereklidir.

Youtube üzerlerinde bulunmakta olan montaj videoları ile demonte olarak aldığınız plise perdelerin çok kısa sürelerde montajını tamamlayabilirsiniz. Montaj şekilleri vidalı ya da yapıştırmalı olarak ayrılmaktadır ve pencere profillerinin üzerine yapılmaktadır. Alıcılar ürünlerini satın alırken de montaj şeklini istediği şekillerde cam balkon perdesi vidalı ya da cam balkon perdesi yapıştırmalı olarak seçebilirsiniz.