• Bize Ulaşın
    0312 321 01 04
  • Serhat Mah. 2283. Cad.
    No:83 Yenimahalle/Ankara
  • Pazartesi - Cumartesi
    09.00am - 18.00pm

Cam Balkon Silmenin Kolay Yolu Nedir

Cam balkon uygulaması sonrası artık her gün balkonlarınızı yıkamak zorunda kalmıyacaksınız. Bu size hem vakit yönlerinden hem de su faturası yönlerinden çifte kazanç sağlayabilecektir. Ancak bu sefer de cam balkonlarınızı temizlemek durumunda olmaktasınız. Cam balkonunuzun camları ve profilinin temizlikleri önemli olmaktadır. Bu sebeple evinizin durumlarına göre rutin olarak temizliğini yapmanız faydanıza olur.

Camları lekesiz bir biçimde silebilmek için suyu iyi emebilen, tüy bırakmamakta olan mikrofiber türü bezleri tercih etmeniz gerekmektedir. Bu tür bezler marketlerde satılmaktadır ve hakikaten de fark yaratmaktadırlar, bu sebeple satın almaya değmektedir. Eğer mikrofiber bez alma imkânınız yoksa, pamuklu penye gibi yumuşak, tüy bırakmamakta olan ve suyu iyi emebilen bezleri tercih etmeniz gerekmektedir. Fakat bu durumda iki farklı bez kullanmanız uygun olacak. İlk olarak ıslaklıkları almak için bir bez, sonrasında ise kurulamak için kuru bir bez kullanmanız gerekmektedir.

Gazete kâğıdı da cam silmek için iyi bir seçim olmaktadır. Kuru bir parça gazete kâğıdı buruşturulup nemli cam silinebilmektedir. Gazete kağıdını ıslanınca değiştirmelidir, aynı kâğıt ile silmeye devam etmemelisiniz aksi takdirde ıslanmakta olan parçalar cama yapışabilmektedir.

Cam Balkon Silmeden Önce Üstündeki Tozu Cam Islatmadan Alın

Cam Balkon silme konusundaki bu aşama genellik ile atlanmakta fakat işinizin kolaylaşması için de zorunlu olmakta olan bir işlem olmaktadır. Su ile ve deterjan ile cam temizliğine girmeden önce camdaki tozu temizlemek gerekmektedir. Bunun için çok sert olmayan (camı çizmemesi için) bir fırça kullanılabilmekte. Arzu ederseniz, elektrikli süpürgenin fırçalı ucuyla de bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. Cam üzerindeki kaba kiri aldıktan sonra ıslak temizliğe geçebilirsiniz.

Cam Balkonu Yer Çekimine Uyumlu Bir Şekilde Temizleyin

Cam balkon, başlığımız biraz kafa karıştırıcı olabilmektedir, demek istediğimiz şeyse camların yukarıdan başlanarak aşağı doğru temizlenmesi gerekmekte olduğu. Camları parlak gün ışığında değil, ışığın eğimli gelmekte olduğu saatlerde ya da kapalı havalarda temizlemeniz bez kaynaklı oluşabilecek lekeleri kolayca görebilmenizi sağlamaktadır. Ve alışılmışın aksine, yuvarlaklar çizerek değil, yukarıdan aşağı şeklinde yapacağınız bir silme eylemi işinizi nispeten kolaylaştırabileceksiniz. Ulaşamadığınız köşeler varsa, onlar için çift taraflı cam silme aparatı kullanmanız uygundur. Sonuç bezle yapılmakta olan silme işlemi kadar iyi olmasa da kenar köşeleri gibi zor kısımlara ulaşmanın bir tek yolu bu olabilmektedir.