• Bize Ulaşın
    0312 321 01 04
  • Serhat Mah. 2283. Cad.
    No:83 Yenimahalle/Ankara
  • Pazartesi - Cumartesi
    09.00am - 18.00pm

Yapılarında cam balkon sistemlerini kullanmak isteyenlerin öncelikle karar vermesi gereken noktalar üzerinde iyi düşünmesi ve ardından aldıkları kararın geri dönüşünün son derece maliyetli olacağını bilmeleri gerekir. Bu nedenle cam balkon çeşitleri arasından seçim yapmadan önce kapsamlı bir araştırma yapılmalı ve cam balkon fiyatları başta olmak üzere pek çok unsur tün detayları iel öğrenilmelidir. Modern mimarinin önemli bir parçası haline gelmesi nedeni ile günümüzde pek çok yapıda değişik modeller ile karşımıza çıkan cam balkon sistemleri tercihinde mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de montaj sırasında kullanılacak malzemenin kalitesidir. Cam balkon kalitesi düşük olduğu takdirde sağlıklı verim almak mümkün olmayacağı gibi maddi olarak da ek yüklerin beraberinde doğması kaçınılmazdır.

Cam Balkon Sistemlerinde Önemli Detaylar

Cam balkon her şeyden önce montajı yapıldığı andan itibaren yapınızın bir parçası olacak ve hatta günün büyük kısmı burada geçecektir. Bu nedenle cam balkon ürünler arasından seçim yapılması ardından özellikle raylı sistemlerde tekerleklerin iyi çalışarak sağlıklı bir açılıp kapanma yapması önemlidir. Bunun yanında cam balkon aksesuarları mutlaka kaliteli ürünlerden seçilmeli ve taklit ya  da düşük kalite malzemeden kesinlikle uzak durulmalıdır. Özellikle gibi giyotin cam balkon ürünlerde güvenlik unsurlarının kusursuz çalışması için paslanmaz ve uzun yıllar kullanıma uygun sağlam parçalar seçilmeli ve ayrıca periyodik olarak bakımlarının yapılmasını güvence altına almak için sözleşme altına alınmalıdır.

Cam Balkon Tercihinde Püf Noktalar

Garanti ve servis durumu cam balkon sistemleri konusunda belki de en önemli konuların başında gelmektedir. Bu nedenle montaj sonrası mutlaka garanti ve servis süresinin belirlenmesine ileride mağdur olmamak adına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca tercih edilen cam balkon seçenekleri özelliklerine göre opsiyonel unsurlar mutlaka sistem üzerinde yer almalıdır. Örnek verecek olursak ileridecam balkon ürünler üzerinde perde de taktırmak isteyen biri için gerekli olacak fitiller önceden yerleştirilmelidir. Unutulmamalıdır ki, cam balkon bir yapının ömrü boyunca çok az yaptırılacak bir sistemdir ve bu nedenle cam balkon firması tercih edilirken kapsamlı bir araştırma gerekir.