• Bize Ulaşın
  0312 321 01 04
 • Serhat Mah. 2283. Cad.
  No:83 Yenimahalle/Ankara
 • Pazartesi - Cumartesi
  09.00am - 18.00pm

Cam Balkonun Özellikleri Nelerdir?

 • Cam balkon genelde 8 mm kalınlığında temperli, (kırılmalara karşı 6000 derecelik ısılarda fırınlandıktan sonra güçlendirilmiş) şişe cam standartlarında saydam ya da tercihe göre renkli cam seçenekleri bulunmakta.
 • Cam kanatlar balkon boylarına göre eşit şekillerde ölçülendirilmektedir ve daha estetik bir görünüm kazandırılmaktadır.
 • Cam kanatlarının yükseklikleri maksimum 2,5 metre olmaktadır. (2.5 metreyi aşabilen balkonlar da profillerin alt kısmına küpeşte uygulanmaktadır.)
 • 6 metre boyunda ki profillerin uygulanacak olmakta olan balkona göre kesilmektedir ve milimetrik hesaplar yapılarak birleştirilmektedir.
 • Cam kanatların tüm yüklerini altta ve üstte bulunmakta olan bu 4 mm et kalınlığına sahip profiller taşımaktadır.
 • Cam balkonların uzun ömürlü olmalarını sağlamakta olan en temel faktör balkonda kullanılmakta olan profillerin et kalınlıkları ve profile dönüştürülmeden önce alüminyumun kalite ölçütleri olan alışım olmaktadır.

Cam balkon çeşitleri Nelerdir?

Cam balkon sistemlerinde cam çeşitlerinin kalınlıklarına ve renklerinin faktörlerine göre ayrılmakta.

Kalınlık olaraktan cam balkon sistemlerinin iyi çalışması için ideal olan cam kalınlıklar 8mm ve 10mm dir.

Bu camların özellik ile temperli cam olması gerekmekte.

Temperli camlar 700 derecelerde ısıtıldıktan sonra ani soğutma ile ve şoklama teknikleriyle üretilip özel kalite testlerinden geçmektedirler. Temperli camların en önemli özellikleri düz camlara karşı darbelere 5 kat daha fazla dayanıklı olmaaktadır.

Bu dayanıklılıktan kaynaklı olarak temperlenmiş bir cam kırıldığı zaman sadece çatlamaktadır ve ufak parçalar halinde dökülürler, düz camlardaki gibi kırılmalar ve geniş parçalara bölünmedikleri için cam patlamaları ve camdan kaynaklı yaralanma risklerini ortadan kaldırır.

Cam Balkon Fiyatlandırmaları Nasıl Belirlenmektedir?

Cam balkon fiyatları için öncelik ile bilinmesi gerekmekte olan en önemli unsur balkon veya camlamaların yapılmakta olan alanın m2’si olmaktadır.

Metre Kare Nasıl Hesaplanmaktadır?

Metre kare hesaplamanız için öncelikle camlama yapılacak alanın en ve boyunu ölçüp en x boy oranlarını çarpmanız gerekmekte. Tabi ki bu size tam olarak imalatta kullanılabilecek m2 ölçüsünü vermeyecek. Çünkü imalatta hesaplanmakta olan m2’lerde fire (Zayiat) payları da eklenmekte. M2’sini bulduğunuz alan için balkon camlama yapmakta olan firmaları arayabilirsiniz.

Her sektörde ortaya çıkmakta olan ürünün kalitesi ve detay işçilik önemlidir.

Cam balkon piyasasında ürünlerin kalitelerine göre m2’si alt ucuz ürünlerden başladıktan sonra ısı camlı cam balkon sistemlerine kadar uzanmakta olan daha kaliteli daha pahalı ürünlere göre çeşitlilik göstermektedir.

Cam balkonda kullanılmakta olan cam kalınlığına 8mm veya 10 mm olmasına camın rengine Cam balkon sisteminde kullanılmakta olan contaların alüminyum ve ya şeffaf conta olmasına ve tabiki en önemlisi de teker ve rulman sistemlerinin kalitelerine göre fiyatlandırmada değişiklikler gösterebilmektedir.