• Bize Ulaşın
    0312 321 01 04
  • Serhat Mah. 2283. Cad.
    No:83 Yenimahalle/Ankara
  • Pazartesi - Cumartesi
    09.00am - 18.00pm

Isıcamlı Cam Balkon

Isıcamlı cam balkon tanımını yapamadan önce ısıcam nedir? Sorusuna cevap vereceğiz. Isıcam; Şişecam şirketinin üretmiş olduğu yalıtım özellikli camın ismidir. İlgili firmanın üretmiş olduğu bu cam genel olaraktan barındırmış olduğu teknolojiyi kullanılarak üretilmiş olan tüm camlara ismini vermiştir. Kısacası; piyasadan satın alabileceğiniz her ısıcamın, Şişecam’ın üretmiş olduğu ısıcam modeli olmamakta.
 
Teknik olarak ise ısıcam denildiği zaman; iki ya da daha fazla camın, aralarındaki boşluk bırakılarak ve bırakılmakta olan bu boşluklara genelde argonn, kriptonn, ksenonn gibi asal gazlar ya da doğrudan hava doldurulmak suretiyle, etrafına ise alüminyumun, nem alıcının ve dış yalıtım macunu kullanılarak camların tek bir parça haline getirilmesi olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gerekmekte olan en önemli konu her çift camın ısıcam özelliği taşımadığı. Bir camın ısıcamlı olmasının için yukarıda sayılmakta olan tüm özellikleri içerisinde barındırması gerekmekte.
 

Isıcamlı Cam Balkonlar Sadece Sıcak Havayı mı Muhafaza Etmekte?

 
En sık karşılaşmakta olduğumuz sorulardan bazılarından da; sıcak bölgelerde bulunmakta olan evlerin serinliğini muhafaza etmek için ısıcamlı cam balkonların nasıl bir performans sergileyeceği gelmektedir. Cam balkonunuzda kullanılmkta olan ısıcam özellikli olan camlar, hem sıcak havaları hem de soğuk havaları muhafaza etmek için üretilmektedir.
Sıcak bölgelerde yaşamakta olan pek çok müşterimiz için balkonlar tercihlerine ısıcamlı cam balkon modellerini öneriyoruz. Nitekim yaz aylarında evlerinin serin kalması için de yalıtım gerekmektedir. Klima kullanılarakk evlerde klimanın vermiş olduğu serin hava ısıcamlı cam balkon sistemleri ile çok daha fazla evin içinde kalabilmekte. Bazı balkon ve teraslarda doğrudan klima kullanımları dahi yapılabilmekte.
 
Sonuç olaraktan sizde ısıcam özellikli camlardan yapılmakta olan bir cam balkon istiyor iseniz yukarıda vermiş olduğumuz bilgilerinizin ışıklarında doğru bir seçim yapmanız mümkün olur. Son yıllarda artmakta olan talep nedenleriyle pek çok deneyimsiz şirket tarafından oldukça uygun fiyatlar ile ısıcamlı cam balkon modelleri uygulanmakta. Fakat bu uygulamalardan yeterli düzeyde verim alınamamakta. Sizde vermiş olduğunuz paranın hakkını almak istiyor iseniz; bu işte deneyimli şirketlerde uygulamalarınızı yaptırmanız gerekmektedir. Aksi hallerde, yaptırdığınız ısıcamlı cam balkon sistemlerinin standart cam balkonlardan hiçbir farkı olmayacak.
 

Isıcamlı Cam Balkon Sistemlerinin Sağlığa Zararı Var mı?

 
Isıcam sistemlerimizin yapısı gereği içlerinden bazı asal gazların isimlerine verdiğimiz gazlar bulunabilmekte. Gerçek ısıcamlı camlarda bu gazların bulunması şart olmaktadır. Genelde kullanılan gaz aron ismi verilen asal bir gaz olmaktadır. Bu gazın insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Nitekim bu tür camlarda gaz iki camın aralarına sıkıştırılmış bir durumda ve dışarıyla teması bulunmaz. Camlar temper özellikte olduklarından dolayı kırılması oldukça zor olmaktadır. Olası bir kırılma durumundaysa gazlar havayla karışacak ve doğaya salınabilecektir.
 
Küçük çocuklarınızın ya da solunum yollarından dolayı rahatsızlıkları çekmekte olan hastalarınızın da  bu tür gazların her hangi bir zarar verici etkilerine rastlanmamış olmaktadır. Isıcam ile oluşturulmuş cam balkon sistemlerini gönül rahatlığıyla kullanabilmeniz mümkündür.